Duben 2010

Jak je na tom má High School

26. dubna 2010 v 10:52 | Janča |  Různé
Našla jsem převelice zajímavé odkazy:

ODKAZ - na tomhle odkazu můžete porovnávat svou high school s ostatními a to buď ve městě, někde poblíž nebo v celém okresu.

ODKAZ - tohle je vlastně podobný odkaz, navíc je tam ale srovnání s celým státem.

Výběr agentury

10. dubna 2010 v 22:32 | Janča |  Pro budoucí exchange studenty
Já rozhodně patřím k těm lidem, kteří by nejeli do USA na high school na vlastní pěst (alespoň ne poprvé). Takže jsem si musela vybrat agenturu. Na internetu je velká spousta agentur, které dělají tyhle výměnné pobyty pro studenty. První jsem si našla asi deset agentur, které mě zaujaly (hlavně teda podle webových stránek). Pak jsem si vybírala podle ceny, požadavků a vlastního hodnocení. Vlastním hodnocením myslím to, že jsem některým agenturám zavolala. 

AFS (odkaz) jsou vlastně ti, od kterých jsem se dozvěděla, že vůbec tyhle programy existují. Byli u nás na škole dělat přednášku.

Alfa-Agency (odkaz) tato agentura má osobní přístup. Když jsem tam poprvé volala, hned si mě pozvala na informační schůzku.

Student Agency (SA) - AYUSA (odkaz) SA spolupracuje se dvěmi zahraničními organizacemi, tou první je CIEE, která nabízí soustředění v NY na pár dní, pak je malý rozdíl v ceně a pojištění. Já jsem si nakonec vybrala AYUSA, měli lepší pojištění a jsou levnější. U mě hlavně rozhodlo, že SA je u nás v Republice známá a je ve Zlíně, což mi ušetří spoustu času.

Měla bych vědět co je...

4. dubna 2010 v 16:53 | Janča
Myslím, že jsou určitě témata, které bych měla znát alespoň trochu, předtím než pojedu za Louži. Jako je baseball, Amish, Super Bowl (btw Green Bay Packers vyhráli dvakrát Super Bowl) a jsou určitě i další věci. Kdyby Vás něco napadlo, dejte mi určitě vědět :)