Květen 2010

Emailování s mojí host-family

16. května 2010 v 13:27 | Janča |  Deník
Komunikace mezi Green Bay a Vizovicemi probíhá prostřednictvím emailu. Upřímně, zatím mám docela strach mluvit přes skype nebo telefonem, protože se vlastně bojím svojí angličtiny.

Jako první jsem psala email rodině já, ono se to tak nějak očekává a v dopise, ve kterém mi přišlo umístění do rodiny, to přímo doporučují. (Byla jsem šťastná jako blecha.) Když jsem jim psala první dopis, děkovala jsem za to, že si vybrali mě, že se těším na čas, který strávím s nimi a jejich rodinou...

V emailu, který mi brzy přišel mě žádali, jestli si je můžu přidat na facebook a že mám napsat kdykoliv budu chtít.

Přemýšlela jsem na co bych se zeptala v dalším emailu. Docela mě zajímalo počasí, protože jsem doufala, že tam není teplej než tady. Odepsali mi, že počasí vypadá podobně jako u nás v České republice (v posledním mailu mi psali, že tam minulý týden dokonce sněžilo). Přišlo mi milé, když mi napsali teplotu ve  Fahrenheitech a do závorky napsali ve stupních Celsia. :)

V jiném mailu se mě ptali, jestli bych chtěla dělat nějaký sport až budu v Green Bay (plavání, volejbal, soccer, softball...). Strašně bych chtěla na podzim běhat cross country a na jaře buď soccer (ale uvidím, protože jsem nikdy předtím fotbal netrénovala, tak nevím jestli by mě vzali do týmu) a nebo track.

Včera mi přišel email s názvem Dobry den!,kde mi psali, že plánují nějaké výlety do okolí a také do Milwaukee a do Chicaga. (Jéé.) A že se moje host-mum těší, že bude mít s kým chodit běhat :)

P.S. It's true, the Czechs make really good beer.