Červenec 2010

Letenka

26. července 2010 v 17:05 | Janča |  Deník
26 dní do odletu

Letenku mám už týden. Jak to tedy celé proběhlo?

Jelikož v té době, jsem měla do odletu už jen pět týdnů, myslela jsem si, že letenku si mám zařizovat sama. Navštívila jsem tedy zlínskou SA a požádala jsem je o pár informací. Pro toho, kdo by si hledal letenku na stránkách SA, je tu jedna velice podstatná informace - u letenek na tomhle webu není napsané zda-li jsou měnitelné nebo ne. A jelikož nevím, kdy budu odlétat zpět do ČR, je hloupost datum jen tak prostě střelit. Měnitelné letenky vychází dráž než ty normální neměnitelné. 


Vízum

11. července 2010 v 13:27 | Janča |  Pro budoucí exchange studenty
41 dní do odletu

Na vyplňování víza si rozhodně nechte dostatek času a taky si připravte všechno potřebné k ruce. Ono to není složité, ale chce to trpělivost. Může se totiž stát, že poté, co budete mít vyplněné všechny ty odpovědi a dáte další, objeví se vám na obrazovce: Čas vypršel (ano, ano, důvěrně to znám).

Tak tedy i já jsem se po strastiplném vyplňování víza konečně vydala na americkou ambasádu. Přišly jsme s mamkou asi o půl hodiny dřív a na místě jsme byly jako první. Když nás všechny pustili dovnitř, museli jsme odevzdat veškerou elektorniku a také nám prohledali tašky. Ráda bych zdůraznila, že není zrovna nejlepší nápad si na ambasádu brát vůni ve tvaru hvězdy. Ono se taky klidně může stát, že se pak vás budou ptát na to, jestli tam nemáte takové ty házecí hvězdy. (To jsem snad nějaká Xena?)