Thanksgiving

28. listopadu 2010 v 0:06 | Janča
Zrovna sedím v autě a mířím směrem na jih zpátky do Green Bay, WI. O Thanksgiving - Díkuvzdání jste si asi už přečetli na blozích jiných výměnných studentů, ale já bych ráda tenhle naprosto úžasný svátek popsala - možná jen pro mě (protože tohle je něco, na co opravdu nechci zapomenout).


Na sever k Davidovým rodičům jsme vyrazili ve středu. Po cestě jsme se stavili ve fastfoodu. Byl to AW - American Food. Což je asi můj nejoblíbenější fastfood. Nejhorší fastfood je Five Guys (fuj!). Davidovy rodiče jsou strašně milí lidé. Davidova mamka mi řekla, že jí klidně můžu říkat Grandma - babi, protože výměnný student z Německa, kterého měla Davidova sestra, jí tak prý říkával.

Ve čtvrtek ráno (Thanksgiving je vždy ve čtvrtek) jsem se probudila kolem desáté. Grandma mi nachystala snídani, což bylo jako doma ve Vizovicích. A pak jsme nic nedělali, hráli jsme nějaké Wii - American Idol... David vyhrál a stále nechápu proč :D. Přišla Davidova sestra s manželem, synem Mattem a výměnnou studentkou ze Švédska -Linnea. S Linneou jsme pak skládaly puzzle a taky spolu jedeme příští sobotu do Chicaga. Prostě pohoda jazz.

Kolem jedné jsme si sedli kolem stolu a nandali si všechno to jídlo - krocana, sladké brambory (kterých opravdu fanoušek nejsem), fazole, bramborovou kaši, kukuřicový puding (kterého jsem fanoušek), brusinky... Grandma pronesla přípitek, které byl na Linneu a mě. Řekla, že je neuvěřitelné, že s nimi teď sedí u jednoho stolu dvě výměnné studentky. A pak proběhla něco jako modlitba před jídlem, kde jsme děkovali za jídlo a ona také poděkovala, že s nimi tráví Thanksgiving mezinárodní studenti. Což mě strašně potěšilo, protože vždycky jsme na tuhle celou zkušenost pohlížela tak, že já jsem vděčná, že můžu všechno tohle prožít. Nikdy mě nenapdlo, že někdo může děkovat Bohu (doslova) za to, že já a Linnea jsme s nimi.

A jedli jsme a jedli... A když už jsem nemohla, tak jsem stejně jedla, protože to byla tak strašně dobré. Po jídle jsme jen tak seděli a povídali si a pili kávu, hráli jsme hry a byla prostě pohoda. Dočkala jsem se taky dezertu. Měli jsme čtyři druhy koláčů... jeden lepší než druhý. A pak jsme zase hráli hry a pili kávu a povídali.

Když Davidova sestra s rodinou odešli... překvapivě jsme hráli hry, pili kávu a povídali si.

V pátek jsme měli slavit Thanksgiving s Cassiínou rodinou. Davidovi nebylo úplně dobře, ale stejně semnou hráli Wii, kde mě ve všem porazil. Nakonec jsme ke Cassiíně rodině vyrazili bez Davida. Později nám volal, že zvracel a že si jistý že umírá. Cassie má tři sestry, takže Black Friday jsme slavili ve znamení
jak jinak než nákupů. Pak jsme si objednali pizzu a měli jsme nějaké mexické jídlo. Tak jsme slavili Díkuvzdání, bylo to úplně jiné a ty dvě rodiny jsou rodílné tak moc, jak je to jen možné. Nemyslím lepší nebo horší, prostě jiné.

Dnes jsme byli s Davidovým tátou na prohlídku ve vodní elektrárně. On je elektrikář a je jeden ze tří lidí, kteří v té elektrárně pracují. Byla to taková malá elektrárna, ale viděla jsem všechny turbíny a všechny ty věci okolo. A strašně mě lákalo pomačkat všechny ty cuplíky co tam byli v té hlavní řídící místnosti... prostě jen tak ze zvědavosti.

Je sobota, David šel natankovat a Cassie si šla koupit nějakou svačinu. Za hodinu budeme doma a pak půjdeme najít vánoční stromek, který se tu strojí už po Thanksgiving.

Napadlo mě, že bych mohla udělat něco jako video posty (natočila bych všechno co říct na web kameru), takže mi napište do komentářů jestli se vám to zamlouvá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Velký bratr Velký bratr | 28. listopadu 2010 v 7:13 | Reagovat

To že si chtěla pomačkat všechny cuplíky v elektrárně to je nutkání, které máme geneticky zakotvené - přeci se to nemůže pokazit, proč by jinak tam ty cuplíky dávali že? U nás se taktéž debužírovalo a slavilo se, ale ne díkuvzdání ale narozeniny rodičů, bylo to dobré, nikdo se neopil a nebyla žádná bitka, mrtě jídla ale Jano ten vývar z hovezich kosti, nudle, maso a játrové knedlíčky to bylo excelentní - chápu že fast food je taky asi dobrá věc ale vývar je vývar :-)

2 Lenka Lenka | E-mail | 28. listopadu 2010 v 10:09 | Reagovat

s video post súhlasíme :)..držím palce nech prežiješ pekné Vianoce :D

3 Yul Yul | 28. listopadu 2010 v 23:08 | Reagovat

Video post.. super nápad!!! :) ;-)

4 anaj anaj | 3. prosince 2010 v 12:36 | Reagovat

Strana   x

    Dům
               Strana d

Obvod plotu     d+2x
(d+2x)*30 (USD)= 2 400 (USD)
d+2x=2 400/30
d+2x=800
jak spočítat maximum z této fce nevím.
Totéž bude pro 40 USD plot.
(d+2y)*40=2 400     kde y je výška ( délka ) zahrady
Nevím když tak napiš jestli je to ono.
Ahoj a děkuji za přání moc mě potěšilo. Tati

5 anaj anaj | 3. prosince 2010 v 12:38 | Reagovat

tati tam dal i nákres, ten tam není, jen jeho popis :-( , měj se :-P

6 anaj anaj | 13. prosince 2010 v 21:20 | Reagovat

co takhle nový článek :-), máš velké prodlevy :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama