Christmas Time

19. prosince 2010 v 23:04 | Janča |  Deník
To, že jsem tak dlouho, není moje chyba! :D

Před 14 dny jsme byla v Chicago, sice jen na den, ale stálo to za to. Chicago je strašně krásné město. Cassie a David plánují, že mě tam vezmou znovu na jaře a na celý víkend. 

Minulý týden jsem nakupovala dárky. Pro nějaké kamarádky jsem nakupovala v obchodě, ale pro Cassie a Davida online. Pro Cassie jsem koupila takovou zástěru do kuchyně, jsou na ní dorty a je na ná napsané la boulangerie, protože když jsme šly do Cake Supplies, tak se jí strašně tam líbily ty zástěry, které měly prodavačky a říkala mi, že se taky chtěla nějakou koupit, ale už byly vyprodané. No a pro Davida mám (no ještě nemám, ale doufám, že to příjde, protože jsem to objednávala už minulý týden) takové tričko, na kterém je: Screw work I just wanna go home and play with my wiener. On často nosí zajímavé (jiné slovo pro divné :D ) trička.


Minulý týden jsme taky jeli do Niagary, protože Cassieýna (to slovo vypadá strašně divně) sestra Katie měla Baby Shower. To znamená, upřímně, že pozvete spoustu lidí, dáte jim najíst a oni vám přínesou dárky pro dítě a pak když ty dárky rozbalujete na té oslavě, tak všichni u toho strašně vzdychají a říkají ooooo to je tak roztomilé, nebo ooooo to se ti bude hodit, nebo ooooo jééé bez toho bych své díté nevychovala... Ale ten dort byl dobrý. Pekla ho Cassie a měl více pater, byl zelený a byly na něm berušky. To bylo v sobotu, kdy měla začít velká sněhová bouřka. My jsme měly naplánované vrátit se až v neděli, ale Cassie se rozhodla, že pojedeme už v sobotu večer na vzdory té bouřce. Ono to bylo úplně v pohodě, silnice byly prázdné, člověk by si řekl, že lidi co tady mají takovou zimu a tolik sněhu, že budou prostě zvyklí řídit v tomhle počasí, ale asi ne. Ta cesta byla úplně dokonalá, prostě jsme si povídaly o rodině a o jejich svatbě, jak jí sežral jelen květiny na svatbu, jak když byla malá, se jí zasekla fotbalová síť mezi rovnátkama a byla to prostě strašná sranda.

Když jsme přijeli z Niagary, jeli jsme rovnou na Davidův vánoční večírek s takovým bratrstvem. On je v nějakém bratrstvu, které pomáhá lidem tím, že sbírají peníze a za ně nechávají bežet 22 nemocnic pro lidi, kteří si nemůžou dovolit zdravotní péči. Což mi příjde strašně hezké a říkal mi, kolik slavných lidí je v tom bratrstvu a taky, že to má počátek někde v Británii. Když jsem si tu budovu procházela, našla jsem tam takové auditorium, kde uprostřed byl takové dřevené klekátko, byl tam taky něco jako trůn. Taky mi řekl, že musí skládat přísahu a že nepříjmají každého. A taky nosí takové srandovní čepice. 

No a týden ve škole probíhal tak po různu. Přestože máme každý den ty samé hodiny pořád dokola není to stereotypní. V angličtině jsme zrovna dodělali velkou kapitolu sci-fi, kde jsem musela přečíst knihu ze seznamu. Vybrala jsem si 451 stupňů Fahreinheita, takže už to pak ve třeťáku nemusím číst znova. Advanced Biology se vůbec nezjednodušuje. Pořád je to stejně těžké, zrovna bereme DNA a už druhou hodinu mluvil ten učitel o nějákých ocáskách. Nejde o to, že bych mu nerozumněla, ale vůbec se na to nemůžu soustředit a nebaví mě to. V historii jsem přišla na to, proč tomu profesorovi nerozumím. Je to kvůli jeho slovní zásobě, kterou většina amerických teenagerů prostě nepoužívá. Ale už na tom pracuju, protože mluví pořád o zajímavých věcech a já mu chci rozumět každé slovo :) Ve fracouzštině nic moc neděláme. V matice je to docela v pohodě. Projev mě pořád baví a docela mě mrzí, že už budu mít jen jeden projev.

Jinak v pátek jsem byla s pár výměnnýma studentama na sushi a pak jsme si zašli do kina na How Do You Know... Domů jsem se vrátila po půlnoci a asi dvacet minut po mně David s Cassie. Včera jsme byli Zvonit. To znamená, že jsme stáli se zvonkem v supermarketu a zvonili u takové kýble, kam lidé dávali peníze pro lidi, co si prostě vánoce dovolit nemůžou. Probíhá to v celé Americe, zvoní dobrovolníci a příjde mi to strašně hezké, tak jsme tam stáli hodinu a půl a byla to strašná sranda, protože mi ten zvonek pořád vypadával z ruky nebo tak něco. :D

No a dneska jsme se probudili tak pozdě, že už jsme nestihli jít do kostela. S Cassie jsme se vydaly do jednoho obchodu, aby tam koupila nějaké dárky a pak jsme jeli do supermarketu nakoupit věci na perníčky. No, to těsto je takové jaké je. Doufám, že to bude dobré. 

Jinak David mi ukázal TUHLE STRÁNKU, kde si prostě zvolíte jednoho hudebníka nebo písničku a ono vám to hledá jim podobné. Tak jsem si řekla, že se s Vámi o to podělím.

A TADY (protože jsem nikde nenapsala svůj mail nebo tak něco) se mě můžete ptát na otázky ohledně USA a tak :) 
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Big Brother Big Brother | 20. prosince 2010 v 6:48 | Reagovat

Drahá sestro, pandora je pro evropu zablokovaná již asi 3 roky ..... takže sušáček :-)

2 Janča Janča | 20. prosince 2010 v 13:15 | Reagovat

[1]: hm, tak to je na nic... to jsem ani nevedela :P

3 kačka kačka | Web | 20. prosince 2010 v 16:42 | Reagovat

ale pro mě ne, díky :)

4 Janča Janča | 20. prosince 2010 v 23:24 | Reagovat

[3]: Kači, právě jsem chtěla napsat... tak alespon pro exchange studenty :D

5 Milana a smečka Milana a smečka | Web | 21. prosince 2010 v 20:45 | Reagovat

Jano, máš mooc pěknou čepici :-P

6 Janča Janča | 21. prosince 2010 v 23:29 | Reagovat

[5]: Ta je Cassie

7 Dusan Dusan | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 15:24 | Reagovat

Pravdu máš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama